Tło Dolny Śląsk

Wrocław to wyjątkowe miasto składające się z 12 wysp połączonych 117 mostami; leży nad Odrą i jej czterama dopływami: Ślęzą, Oławą, Bystrzycą i Widawą. Jako największe miasto Dolnego Śląska, jest jego administracyjną, ekonomiczną i kulturalną stolicą. Historia miasta liczy sobie ponad tysiąc lat, a dziedzictwo przeszłości splata się z nowoczesnością centrum biznesu. Chociaż co do ilości i rozmachu turystycznych atrakcji Wrocław z pewnością nie może konkurować z wielkimi europejskimi stolicami, takimi jak Paryż czy Barcelona, jednak z roku na rok staje się miejscem spotkań podróżników, biznesmenów i - przede wszystkim – wszystkich wielbicieli dobrej zabawy. Znajdują tu coś dla siebie zarówno ci, którzy lubią zwiedzać z przewodnikiem, jak i miłośnicy samodzielnego odkrywania miasta "od podszewki".

Starówka Wrocławia jest magiczna, piękna i urzekająca. Mnóstwo zabytków, ciasne uliczki, Odra, mosty na niej i wspaniała atmosfera minionych wieków.

Wspaniałe jest to że można przysiąść, zwiedzać powoli, napatrzeć się na piękne rzeczy np. uniwersytet, wyspa piasek , ogród botaniczny, katedra Jana Chrzciciela, kościół sw. Krzyża i dodatkowo są 3 wieże widokowe z których można patrzeć na wszystko z góry. Ten kto lubi zwiedzać miasta i miasteczka na pewno doceni Wrocław jako jedno z najpiękniejszych starych miast w Polsce. Atmosfera starych wieków odczuwalna przez cały czas.

Komentarze

Brak wyników

0.0/5

Liczba ocen: 0

Darmowe muzea we Wrocławiu

20.01.2014

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu wszystkie wystawy stałe w muzeach należących do miasta od 2...